Головна » Статті » Вирощуємо гриби

У категорії матеріалів: 4
Показано матеріалів: 1-4

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Печериці, кілька способів вирощування

Багато хто цікавиться вирощуванням шампіньйонів. Але от лихо! Посадковий матеріал цієї культури - стерильна грибниця - виявився у великому дефіциті.

Спробуємо звернутися до досвіду російських городників, які успішно вирощували печериці, не маючи стерильної зерновий грибниці. Щоправда, по 20 кг з 1 м 2, як зараз, вони не отримували, але удвічі менший врожай був їм під силу. Він цілком виправдовував вкладені кошти і затрати праці.

Шампіньйон

Існувало кілька способів заготівлі та використання дикоростучої грибниці. Зупинимося на трьох з них, які більшою мірою гарантують одержання врожаю шампіньйонів.Шампиньон

Перший спосіб. Помітивши влітку, де ростуть печериці, зазвичай близько тваринницьких ферм, на пасовищах, звалищах, купах гною, восени, у вересні, знімають на 1 - 2 см верхній шар грунту і вибирають з-під нього щільні шматки грунту, пронизані тонкими білими нитками грибниці, видають характерний приємний грибний запах. Такі шматки розміром не менш ніж 10X10 см (до 30 X 30) злегка підсушують в прохолодному тінистому місці і зберігають у кошиках або дерев'яних ящиках (в останньому випадку розкладають шматки в один шар) у сухому прохолодному приміщенні при температурі не вище 5 - 7 °. Навесні таку грибницю можна

Вирощуємо гриби | Переглядів: 2112 | Додав: admin | Дата: 11.09.2011 | Коментарі (0)

Вирощуємо річний опеньок


Летний опенок

Літній опеньок широко поширений, у нас його можна зустріти практично скрізь, де є ліс. Капелюшок гриба від 2 до 6 см в діаметрі, плосковипуклая, з опущеним вниз краєм, а в центрі - шірокоокруглий виступаючий горбик. Забарвлення її іржаво-жовто-коричнева з дуже характерними концентричними водянистими, більш світлими і навіть серпанковими смужками (колами). М'якоть тонка, біла. Ніжка висотою 3,5-5 см і товщиною не більше 0,4 см. На ній знаходиться кільце такого ж кольору, як і капелюшок. Іноді воно швидко зникає, але на цьому місці залишається чіткий слід. Особливу увагу треба звертати на платівки. У річного опенька вони спочатку кремові, а потім, при дозріванні, коричневі на відміну від отруйних помилкових опеньків, у яких пластинки спершу сіро-жовті, а потім темні - зеленувато-або оливково-бурі. Зростає річний опеньок зазвичай великими групами.

Гриб дуже смачний, має ніжною м'якоттю і сильним ароматом. Вживають його в основному в свіжому вигляді для приготування супів, жаркого або для гасіння. Попереднє відварювання не потрібно. Капелюшки можна сушити. Ніжки зазвичай в їжу не вживають через жорсткості. Гриб цей швидкопсувний, тому потрібна швидка його переро

Вирощуємо гриби | Переглядів: 1151 | Додав: admin | Дата: 11.09.2011 | Коментарі (0)

Вирощуємо свої печериці

Один из видов шампиньоновПро те, як виростити гриби в своєму домашньому господарстві або городі . У публікаціях йшлося і про посадковому матеріалі - міцелії. На цей раз ще один варіант - шампіньйони з дикої грибниці.

Вирощуємо гриби | Переглядів: 3536 | Додав: admin | Дата: 11.09.2011 | Коментарі (0)

Зимові опеньки

Коли наприкінці осені часто холодні дощі і ми чекаємо, що ось-ось вдарять морози, закінчується грибний сезон. Але є гриб, що порушує звичні правила і стійко переносить негоду, - зимовий гриб, фламмуліна бархатиста, або опеньок зимовий. І не дивлячись на широке розповсюдження в природі, він чомусь випускають з поля зору грибників. Хоча зрозуміти-то можна - хто піде в ліс після заморозків! Але вже якщо ви скуштували зимовий гриб, навряд чи відмовить собі в задоволенні зробити це ще раз. А збирати його можна не тільки в лісі.
Зимние опята

Першими на зимовий опеньок звернули увагу японці. З середини 50-х років гриб цей культивується в Японії на промисловій основі. І нині виробництво його налагоджене в ряді країн Південно-Східної Азії, спроби культивувати опеньок робляться на Україні, в Росії, Білорусії і Молдавії.

Маючи високу поживну цінність, зимовий опеньок здатний синтезувати біологічно активні речовини. Є в ньому вітаміни групи В і С, а мінеральних речовин і мікроелементів навіть більше, ніж в овочах. Багатий гриб і білком.

Але особливо хороший зимовий опеньок тим, що його без особливого клопоту можна виростити на звичайному підвіконні. Самий підходящий субстрат для штучного вирощування зимового опенька - це соняшникова лузга, солома, гречане лушпиння, тирсу листяних дерев, змішані з різними добавками

Вирощуємо гриби | Переглядів: 2803 | Додав: admin | Дата: 11.09.2011 | Коментарі (0)