Головна » Статті » Гриби їстівні

У категорії матеріалів: 3
Показано матеріалів: 1-3

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Історія грибівництва в Росії

З незапам'ятних часів займалися в Росії збором і заготівлею їстівних грибів.Белый гриб Тихе полювання так само, як і зараз, захоплювала людей незалежно від віку - дітей і людей похилого віку, служила прекрасним відпочинком, давала радість спілкування з природою. Не випадково грибна тема знайшла відображення в усній народній творчості. Прикладом тому безліч прислів'їв, приказок і загадок: грибів шукають, по лісу нишпорять; їж пиріг з грибами, а мова тримай за зубами; назвався грибом, лізь у кузов; варто Єгорка в червоній ярмулці, хто його побачить, всяк поклониться.


Гриби їстівні | Переглядів: 1814 | Додав: admin | Дата: 11.09.2011 | Коментарі (0)


Гриби їстівні та отруйні гриби


Гриб подберезовик обыкновенный

Гриб Підберезовик

Людина здавна використовував гриби як продукт харчування. На Русі на засолювання (споконвічно російська спосіб заготівлі грибів) збирали грузді, рижики, вовнянки. Тепер цих грибів стає все менше і менше. А адже якихось 100 років тому Росія була основним постачальником солоних рижків за кордон, і казна мала чималий дохід від цього. Особливо славилися грибним промислом центральноєвропейські губернії Росії - Костромська, Вологодська, Архангельська. Центром торгівлі грибів вважався р. Судіславль (Костромська обл.). «Лісові люди» - заготівельники грибів, що йшли на весь грибний сезон в ліси, вважалися багатими, так як грибний податок з однієї людини за літо брали по 30 коп., А виручали сім'ї за сезон до 200 руб. Незначний начебто податок давав царської скарбниці до півмільйона рублів на рік.

У монастирях пости супроводжувалися пісної, зокрема грибний, дієтою. Монастирські певного розміру, засолюють сирими у бутлях, замовляли на царські й королівські столи і імпортували у великій кількості до Англії, Франції та інших країн. Кулеб'яки з грибами були улюбленим стравою як у скитах, так і в ресторанах великих міст. Зараз традиції російської кухні відновлюються, але тільки в глухих селах Центральної і Північної Росії до цих пір пам'ятають і знають, як і яким чином заготовлювати гриби. На жаль, старожилів у таких селах від року до року стає все менше, а інтереси молоді зводяться тепер зовсім до інших проблем, дуже далеким від грибів.

З грибами пов'язані легенди, оповіді, небилиці у багатьох країнах земної кулі. Наприклад, поняття «відьомський кола» на Русі пов'язували з місцем збору відьом. Довгий час гриби вважали породженням пекла. Численні випадки отруєння грибами, випадкові або навмисні, цьому сприяли.
Гриби мухомори теж не даремно так названі. До цих

Гриби їстівні | Переглядів: 12710 | Додав: admin | Дата: 11.09.2011 | Коментарі (2)

Їстівні гриби

Гриби, як відомо, дуже велика група організмів, що нараховує десятки тисяч видів. Людина споживає лише незначну їх частину. їстівними вважають гриби, з яких після чищення і промивання можна готувати різні страви— смажити, тушкувати, варити, маринувати, солити.
На Україні росте близько двохсот видів їстівних грибів. Та через необізнаність, упереджене ставлення до окремих видів знаходять своє застосування лише 10—15 видів.
В лісах нашої республіки зустрічаються білі гриби, підберезники, підосичники, маслюки, моховики, грузди, рижики, вовнянки, опеньки, лисички та інші.

Це основні гриби, що попадають у кошик грибниБілий грибка. Тому початкуючому, недосвідченому «гриболову» треба спочатку навчитися розпізнавати хоча б кілька поширених видів грибів, які збирають у даній місцевості.

Розпізнати гриб, визначити, чи їстівний він, до якого виду належить,можна за будовою, формою гриба, за його збарвлення,а також за часом і м

ісцем,коли й де він росте .
Їстівні гриби залежновід будови спороносного шару плодового тіла поділяються на трубчасті (губчасті)пластинчасті і сумчасті.

Гриби їстівні | Переглядів: 18272 | Додав: admin | Дата: 11.09.2011 | Коментарі (0)